Zapraszamy na XIV Festiwal Śląskich Smaków

Zapraszamy na XIV Festiwal Śląskich Smaków! Będziemy tam również my z naszymi specjałami wpisanymi na Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” – m.in. plackami ze szpyrkam i żebroczkąi! Ponadto jednym z jurorów festiwalowego Konkursu Kulinarnego W kategorii uczniów szkół gastronomicznych będzie właścicielka Chaty – Helena Legierska. 🙂

Widzimy się 16 czerwca w Parku przy Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach!
Wstęp wolny!

Zapraszamy na najsmaczniejszą imprezę w regionie! 🤗😋

—————

O Festiwalu:

Festiwal “Śląskie Smaki” od 14 lat promuje kuchnię regionalną i tradycje kulinarne, pokazując że kuchnia ta jest zdrowa, urozmaicona i smaczna. Promuje gotowanie z produktów nieprzetworzonych.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.slaskiesmaki.pl

Program:

➡️ 13:00 – 16:00 KONKURS KULINARNY – nie ma lepszej okazji niż Festiwal, by spróbować swoich sił w roli szefa kuchni!
Do walki o złoty, srebrny lub brązowy Durszlak oraz o tytuł Eksperta „Śląskich Smaków” stanąć może każdy: profesjonalny kucharz, uczeń szkoły gastronomicznej i amator gotowania. W tych kategoriach zmierzą się ze sobą miłośnicy tradycyjnej kuchni województwa śląskiego. Łącznie do konkursu mogą stanąć 24 drużyny (po 8 z każdej kategorii). Ekipy amatorów mogą startować w składzie do 4 osób, a ekipy profesjonalistów i szkół gastronomicznych – do 2 osób.
Zgłoś drużynę do 20 maja 2019:
http://bit.ly/slaskiesmakizgloszenia

➡️ 18:00 Bitwa Smaków czyli kulinarna rywalizacja kucharzy. Kto powalczy w bitwie? Tu jeszcze potrzymamy Was w niepewności. Jedno jest pewne: nie zabraknie degustacji dla publiczności 🤗

➡️ Szlak Kulinarny ” Śląskie Smaki” – stoiska lokali reprezentujących szlak zadbają o wasze podniebienia i o to, żeby nikt na Festiwalu nie pozostał głodny.

➡️ W programie m.in. Joanna Kostka, Abba Covers, Krzysztof Respondek, animacje dla dzieci, konkursy dla publiczności.
19:00 Koncert Galowy Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny

Pełen program: http://bit.ly/programsmaki

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email